fbpx

Naturalna sesja ciążowa w domu | Paulina & Karol

Naturalna sesja ciążowa

Okres przed narodzinami dziecka jest chwilą pełną oczekiwań. Towarzyszą nam wtedy różnego rodzaju bardzo indywidualne emocje, zarówno pełne radości jak i pewnych obaw. Cieszę się, że Paulina i Karol zdecydowali się bym to ja uwieczniła te chwile w przygotowanej przeze mnie przestrzeni, aby sfotografować sesję ciążową.  Zdjęcia które powstają w tym ciekawym okresie życia każdej pary stanowią niesamowitą pamiątkę. Tym bardziej czułam się wzruszona z możliwości zapisania ich wspomnień w ciepłych kadrach. A to z faktu iż Paulina, która również jest fotografem doceniła efekty moich prac, styl oraz aranżację przestrzeni.  Naturalna sesja ciążowa  to oczywiście oprócz fotografii także świetne chwile pełne przytulania i emocji.

Sesja w przygotowanej przeze mnie przestrzeni

Zdjęcia odbyły się w ramach organizowanego projektu styczniowych mini sesji. Przyszli rodzice przyjechali wiele kilometrów (aż z Wrocławia) specjalnie z tej okazji. Jest to projekt który staram się organizować parę razy do roku, w okresach jesienno-zimowych. W tych dniach spotykamy się z różnymi osobami, w godzinnych odstępach by sfotografować zarówno sesje rodzinne, par, jak i indywidualne. Szczerze polecam wszystkim sesje dłuższe, na których jesteśmy w stanie zrobić niesamowite rzeczy, ale z doświadczenia widzę, że nawet te tak zwane mini sesje dają dużo wrażeń. Mimo ograniczeń spowodowanych czasem chcę ofiarować w spójnej fotografii zróżnicowane kadry.   W przypadku sesji Pauliny i Karola postanowiliśmy zacząć od Pauliny. Chciałam by było widać, że przecież nie jest na zdjęciu sama i podkreślić, że trzyma pod swoim sercem piękny skarb. Myślę, że widać miłość matki jej opiekuńczość, wzruszenie i radość.  Oczywiście nie są sami na tej sesji. W następnych kadrach Karol dołącza przed obiektyw aparatu. To przecież dzięki niemu mogą przeżywać te cudowne chwile. Zdjęcie USG który jest w tym przypadku dodatkowym rekwizytem sprawdza się znakomicie.  Często w zależności od rodzaju sesji sugeruję różnego rodzaju dodatkowe atrybuty, które są wyjątkowe właśnie dla nich. Wykorzystujemy je do kilku zdjęć pamiątkowych a potem odkładamy by skupić się na emocjach.

Naturalna sesja ciążowa w stylu boho?

Kolejna przygotowana aranżacja jest bogatsza w różnego rodzaju dodatki w stylu boho. Oryginalne ręcznie robiony przez rzemieślników z Bali rattanowy fotel dodaje wyjątkowy charakter przestrzeni. Sprawia, że Paulina może poczuć się niczym prawdziwa królowa w objęciach z ukochanym mężczyzną. Wyjątkowe grafiki, bambusowa drabina, trawa pampasowa, ręcznie zdobiony kapelusz pełny zbóż, wisząca makrama oraz inne małe dodatki. Wszystko to sprawia, że naturalna sesja ciążowa przeistacza się w piękny obraz, który ozdobi nie tylko wspomnienia, lecz także po wywołaniu i oprawieniu w ramkę, mieszkanie Pauliny i Karola.  

Powoli randka Pauliny i Karola zmienia się w sensualną sesję ciążową, będąc pewnego rodzaju dopełnieniem wspólnie spędzonego czasu. Wrażenia zmysłowe pobudzane od początku spotkania  zostają wyrażana za pomocą przytulenia, zmysłowości i wzajemnego dotyku dwojga kochających się osób. Metalowe ramy łóżka, biała narzuta i zmysłowa bielizna jest wystarczającym krajobrazem dla iskrzących w powietrzu naturalnych emocji, które trzeba tylko i wyłącznie wychwycić odpowiednich kadrach.

Emocje podczas naturalnej sesji zdjęciowej

Jak, mam taką nadzieję, dostrzegacie po zdjęciach, że czasami pół godziny spędzone z fotografem na sesji potrafi zmienić czas ze zwykłej, rutynowej  godziny w coś magicznego. Staram się aby moja fotografia nie była tylko dobrymi kadrami fotograficznymi, ale też spójną wspaniale przygotowaną powieścią.  Starałam się rozmową i pewnymi zgrabnie dodanymi akcentami sprawić by odszedł niepotrzebny stres życia codziennego. By móc ukazać na zdjęciach tylko prawdziwe emocje kryjące się w ich duszy w chwilach oczekiwania na pierwszego członka ich nowo założonej rodziny. W tym poście opisałam jak stworzyłam historię wspólnie z Pauliną i Karolem.  Mam nadzieję, że kolejną opowieść napiszę razem z Tobą. Nie tylko na naturalnej sesji ciążowej czy sensualnej, lecz takiej jaka kryje się w Twoich małych codziennych marzeniach.

Jeśli macie ochotę zobaczyć jak może wyglądać taka naturalna sesja ciążowa w plenerze to zapraszam Was do wpisu poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *