fbpx
sesja wizerunkowa Śląsk

Sesja wizerunkowa

Sesja wizerunkowa jest to niezwykle dopracowana sesja zdjęciowa, w ramach której należy wziąć pod
uwagę szereg składowych. Początkowo muszę się dowiedzieć jak najwięcej o Twoim biznesie. Muszę poznać jakie wartości są Tobie bliskie i do jakich
klientów chcesz docierać. Jeśli tak naprawdę jeszcze o tym nie myślałaś/eś to jest to idealny moment, aby wspólnie o tym porozmawiać. Podzielę się wiedzą, którą uzyskałam przez lata doświadczenia zarówno w fotografii jak i w marketingu, tak abyś odkrył/ła jej nieoczywiste wartości. To pierwsze aspekty które są kluczowe w budowaniu profesjonalnego i jasnego przekazu w formie obrazu. Sesja wizerunkowa to także zdjęcia detali przy pracy, które później idealnie posłużą do wykorzystania w social mediach jako posty, jako reklamy czy do materiałów drukowanych.

Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do sesji

Wspólnie tworzymy zarys sesji wizerunkowej tzw. draft sesji – ustalamy jakich zdjęć potrzebujesz oraz do czego, jak wyglądają Twoje Social Media i całokształt Twojej pracy. Wtedy dobieramy przestrzeń, ubiór i kierunek, który chcemy osiągnąć. Dzielę się moim doświadczeniem oraz pokazuję jak w profesjonalny sposób zwracać uwagę na wiele elementów. Draft tworzymy przy pomocy przygotowanych przeze mnie inspiracji zdjęć, miejsc i przedmiotów. Na tym etapie widać czy nasze myślenie jest spójne i jeśli podzielamy wspólną wizję to dochodzi do momentu zawarcia umowy i działamy dalej 🙂

Współpraca podczas sesji wizerunkowej

Po podpisaniu umowy kontynuujemy prace nad naszą wspólną koncepcją sesji. Mając już określony kierunek i wstępny zarys, przechodzimy do szczegółów. Szukamy konkretnego miejsca, które można wynająć lub też określamy które elementy z obecnego biura chcemy najbardziej wyeksponować.

Dobieramy szczegółowo strój oraz każdy dodatkowy detal garderoby. Rozważamy jaki dobrać garnitur, czy warto pokazać się w kapeluszu lub też przyprowadzić ze sobą swojego psa. Ilość biznesów jest tak różnorodna i jest ich tak wiele, że do każdego z nich trzeba podchodzę bardzo indywidualnie.

Oczywiście poza omówionymi aspektami to w ramach sesji wizerunkowej otrzymujesz również efekt końcowy, czyli zdjęcia. Ilość ich jest zależna od pakietu, jaki wybierzesz. W moim przypadku zawsze daję do dyspozycji wirtualną galerię, w której możesz przejrzeć i wybrać zdjęcia, które najbardziej spełniły Twoje oczekiwania.

Jakie zdjęcia robimy podczas sesji wizerunkowej?

Początkowo oczywiście mamy małą rozgrzewkę, tak by zaznajomić się z pozowaniem przed
aparatem. Podczas sesji kierujemy się wcześniej wykonanym draftem. Mamy omówione konkretne miejsca, pozy i sytuacje. Oczywiście nie oznacza to, że zamykam się w ramach określonych schematów, pracuję w ruchu więc zdjęcia są też spontaniczne i naturalne. Wszystko Wam pokazuje i reaguje na bieżąco tak byście wyglądali na zdjęciach świetnie, ale też czuli się dobrze przed obiektywem. Sprawdzam na bieżąco jak dane kadry wyglądają, konsultujemy je by stale móc je urozmaicać. Wspólnie osiągamy szeroką bazę obrazów. Zwracam uwagę na każde ustawienie tzw. mowy ciała, całą mimikę i gesty – będę prowadzić Was przez proces ustawiania i pracy z aparatem – o to na pewno nie musicie się marwtić.

sesja wizerunkowa Katowice