fbpx
sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – kiedy najlepiej ją wykonać?

Czym jest sesja narzeczeńska?

Z reguły pary, które decydują się na ślub, żyją razem jako narzeczeni przez dłuższy czas. Te miesiące czy lata spędzone razem są pełne ekscytacji przed nadchodzącym ślubem, przed wspólnym życiem na zawsze, a jednocześnie przywodzą na myśl lekkość i pewną beztroskę, patrzenie na świat przez różowe okulary oraz wszechobecne motylki w brzuchu. Nie oznacza to oczywiście, że po ślubie to się zmienia 🙂 Narzeczeństwo to jednak czas szczególny, który warto pamiętać przez całe życie.

Sesja narzeczeńska pomoże zachować wspomnienia i stworzyć piękną pamiątkę, która — będąc związana ze ślubem — będzie stanowić część większej historii. Zwykle dokumentuje ona uczucia pomiędzy przyszłą parą młodą w otoczeniu ich ulubionych krajobrazów, wspólnych aktywności czy pasji.

Sesja narzeczeńska — czy warto ją wykonać?

Będzie ona małym preludium do Waszego Wielkiego Dnia! Umożliwia zapoznanie się z fotografem i przetestowanie, jak się Wam razem pracuje. To trochę taka próba generalna. Podczas takiej sesji powinniście zyskać nie tylko piękne zdjęcia, ale przede wszystkim spędzić miło czas, dzięki któremu poczujecie pewność przed aparatem. Osobiście zawsze namawiam pary, by potraktowały sesję narzeczeńską jako czas tylko dla siebie, jak randkę, jak nową przygodę — by jeszcze lepiej się poznać, odpocząć od pracy i obowiązków, porozmawiać, poprzytulać się i powygłupiać.

Odbitki mogą być także świetnym prezentem dla rodziców, dziadków czy elementem wystroju sali weselnej, a także być wykorzystane jako element zaproszeń czy podziękowań!

Dlaczego sesja narzeczeńska może być fajniejsza od poślubnej?

Największym plusem sesji narzeczeńskiej jest to, że późniejsza współpraca z fotografem w trakcie wesela to potem już czysta przyjemność od pierwszej sekundy wydarzenia. W czasie jej trwania zostają zazwyczaj przełamane pierwsze lody, Wy poczujecie się znacznie swobodniej przed obiektywem, a przebywanie sam na sam z fotografem pozwoli dobrze się poznać i przegadać potrzeby oraz wymagania.

Po wykonaniu takiej sesji, widząc się z fotografem już na weselu, będziecie czuć się swobodnie i naturalnie, a dzięki temu od pierwszego zdjęcia będzie się czuć luz i naturalność.

Osobiście zawsze namawiam na sesję narzeczeńską, by po prostu lepiej się poznać. Jestem bardzo wrażliwą osobą i niesamowicie zależy mi, abyście czuli się komfortowo przed obiektywem i mieli piękne zdjęcia z sesji, a potem dnia ślubu. To dla mnie priorytet.

Jak dokładnie wyglądasesja narzeczeńska?

Pomysł zależy głównie od Was — Waszych zainteresowań, pasji, a także ulubionych miejsc, w których czujecie się dobrze lub sentymentalnie. Motywy sesji i pomysły na jej realizację są ograniczone jedynie przez Naszą wyobraźnię 🙂 Ale nie czujcie się tym obciążeni — dobry fotograf zawsze ma masę pięknych miejsc do zaproponowania, a także pomoże z ubiorem. Piękne krajobrazy sprzyjają sesji narzeczeńskiej i dodają zdjęciom uroku. Możecie wybrać również dowolny termin, a więc i dowolną porę roku — sprawdzą się (oczywiście w zależności od upodobań) zarówno ośnieżone szczyty gór, jak i również wakacyjne klimaty. Sesja narzeczeńska trwa zazwyczaj od godziny do dwóch, ale przyznam się, że często zdarza mi się zagadać i spędzić dodatkowe kilka godzin z Parą przy lampce wina w knajpce.

Pamiętajcie! Sesja narzeczeńska to przede wszystkim dobrze spędzony czas — zdjęcia są jej efektem, który ma przywoływać miłe wspomnienia.

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Możecie się ubrać, jak tylko chcecie! Dowolny ubiór dopasowany do sytuacji, miejsca i motywu powinien być dobrany tak, abyście czuli się w nim swobodnie, atrakcyjnie i adekwatnie do tematu sesji. Fotograf oczywiście wyśle Wam propozycje (ja zawsze tak robię) — kolory, które dobrze ze sobą grają i coś zaproponuje, ale najważniejsze byście czuli się dobrze i wygodnie. Wszystkie pomysły, nawet te szalone, które chcielibyście zrealizować, przy wspólnych ustaleniach można wcielić w życie.

Zapraszam do kontaktu i umówienia się na Waszą wyjątkową sesję narzeczeńską.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *